Przejdź do treści

Listwa karniszowa – najnowszy trend wykończenia wnętrz

  • przez
listwa karniszowa led

Listwa karniszowa co to jest ? Na pierwszą myśl przychodzi nam element na którym zawieszamy zasłony lub firany i jest to po części racja. Nowoczesna listwa karniszowa to złożona z kilku elementów konstrukcja w której skład wchodzi:

  • listwa do zabudowy karnisza
  • karnisz
  • oświetlenie led (opcjonalnie)

Jest to nowoczesna forma zabudowy w której wykorzystano dobrze znane elementy wystroju wnętrz. Lecz nikt ich wcześniej nie połączył w jedną całość. Listwy sufitowe wykorzystywane są w aranżacji wnętrz od wielu lat. Z powodzeniem wykorzystywane były w bogatych posiadłościach czy to pałace. Do tej pory jednak na próżno było nam szukać gotowych rozwiązań, które będą łączyć w sobie te elementy. Listwa karniszowa z oświetleniem LED to nowoczesne rozwiązanie, które nada nowego porządku w każdej przestrzeni.

Listwa karniszowa
Listwa karniszowa

Listwa karniszowa – nowoczesne oświetlenie

Dzięki odpowiednio dopasowanemu oświetleniu możemy całkowicie odmienić wnętrze. Wystarczy gra świateł, aby nasz salon zmienił się w oazę spokoju i luksusu, w którym będziemy mogli wypocząć po ciężkim dniu w pracy. Odpowiednia barwa i natężenie światła może sprawić, że nasza sypialnia zyska romantyczny i odprężający charakter. Każdy z nas może w swoim domu stworzyć wyjątkowy nastrój za pomocą światła, które wprowadzi listwa karniszowa z oświetleniem.

Jedną z metod, którą warto zastosować w swoim wnętrzu są taśmy oświetleniowe LED. Możemy je ukryć za gzymsem, listwą przypodłogową, ścienną bądź przysufitową, bądź listwą maskującą karnisz.

Innym pomysłem, aby stworzyć wyjątkowy nastrój za pomocą światła są lampy pokojowe i oświetlenie ścienne. W przypadku oświetlenia ściennego, dodatkową dekoracją mogą się stać nisze oświetleniowe, dzięki którym nasze wnętrza nie tylko zyskają wyjątkowy styl, ale także zachwycający klimat.

Jeśli chcemy stworzyć wyjątkowy nastrój za pomocą światła musimy użyć wyobraźni i tak pokierować wystrojem naszego mieszkania, aby móc cieszyć się wspaniałym widokiem każdego dnia. Listwa karniszowa z pewnością pomoże osiągnąć zamierzony efekt i stworzyć taką grę światła, która pozwoli wyeksponować najpiękniejsze dekoracje i pozostawić w cieniu strefę, w której chcemy wypoczywać.

Sprawdź inne wpisy blogowe